?️?️آینده جرایم?️?️ (بخش سوم)

? در آینده چه جرایمی را مشاهده خواهیم کرد؟

▫️ پیش از همه میزان جرم‌های اینترنتی و به ویژه تروریسم سایبری‌است که برای حملات به تشکیلات زیر بنایی فعالیت می‌کند. بر اساس برخی گزارشات، چین شبکه‌های آمریکا را تحت بازرسی قرار داده و به شدت بر روی اقدام متقابل در برابر حمله کنندگان به تأسیسات زیربنایی چينی، سرمایه گذاری می‌کند. مثل همیشه، آینده محصور در حال است، ” اسلونی” در حال حاضر با حملاتی سروکار دارد كه مسئوليت آن را هم چنان بر عهده روسیه و هکران حرفه‌ای می‌داند.

▫️▫️در آینده ایالت‌ها با مشکلات بیشتری روبرو شده وبه ویژه درآفریقا،خاورمیانه وآسیا،تهدیدات شهری بیشترخواهدشد. در ” سائوپائولوی” برزیل، پلیس اخیراً حذف Favela ها ( جنایتکاران خیابانی)را متوقف کرده تا برمحدوده جغرافیایی خاص تمرکز کند. در رأس آنها ثروتمندان شهر هستند که توسط هلیکوپترهائی که می‌توانند از نقاط صعب‌العبور گذر کنند، حمایت می‌شوند (در مقایسه با تعداد۱۰ هلیکوپتر در نیویورک، در سائوپولو ۲۴۰ هلیکوپتر عملیات انجام می‌دهد) از جمله شهرهای دیگري که ظرفیت ناآرام شدن را دارند می‌توان به ژوهانسبورگ، مکزیکوسیتی و کراچی اشاره کرد. ا

▫️▫️▫️البته این مسأله به موفقیت ویاشکست اقتصاد ملی وجهانی بستگی دارد. به طور خلاصه اگر جهش اقتصادی به وجود آید، اکثر نواحی، تقريباً ايمن و امن باقی خواهند ماند. اما اگر اقتصاد دچار مشکل شود، اوضاع به ویژه در مناطقی که افراد ثروتمند در کنار افراد فقیر زندگی می‌کنند (لندن، نیویورک، لس‌آنجلس، و غیره ) روبه وخامت خواهد گذاشت.

ادامه دارد…

✍دکترسعید خزائی